Tulokset 10.6.21

Kesän ensimmäiset seurakisat kilpailtiin upeassa +22C aurinkoisessa kesäkelissä. Kisoihin osallistui yhteensä 45 kilpailijaa kaikki sarjat huomioiden.

Tulokset:

P5 40m:

1. Antto Rytkönen 9.21

2. Aarne Huttunen 9.89

3. Aatu Ruotsalainen 10.87

4. Veeti Myöhänen 11.60

5. Tatu Pennanen 13.12

6. Eemi Jauhiainen 30.00

T5 40m:

1. Aava Ruotsalainen 10.34

2. Iina Lonkila 11.75

3. Hilma Räisänen 15.83

P5 pallonheitto:

1. Aarne Huttunen 9.15

2. Antto Rytkönen 8.95

3. Aatu Ruotsalainen 6.68

4. Veeti Myöhänen 6.32

5. Tatu Pennanen 4.75

6. Eemi Jauhiainen 1.20

T5 pallonheitto:

1. Aava Ruotsalainen 5.20

2. Iina Lonkila 4.53

3. Hilma Räisänen 1.80

P7 40m:

1. Miro Lonkila 8.32

2. Matias Lonkila 8.82

3. Lenni Pulkkinen 9.23

4. Eemil Huttunen 9.54

5. Heikki Räisänen 12.72

T7 40m:

1. Seela Similä 7.84

2. Heli Huttunen 8.25

3. Alina Ruotsalainen 8.58

4. Miitta Huttunen 8.62

5. Iida Siponen 8.78

6. Everiina Lång 9.97

7. Ester Heinonen 10.08

8. Isa Similä 11.41

P7 pallonheitto:

1. Miro Lonkila 11.15

2. Eemil Huttunen 10.95

3. Matias Lonkila 6.06

4. Heikki Räisänen 5.80

5. Lenni Pulkkinen 5.65

T7 pallonheitto:

1. Seela Similä 16.75

2. Alina Ruotsalainen 10.80

3. Heli Huttunen 10.65

3. Iida Siponen 10.65

5. Isa Similä 6.90

5. Miitta Huttunen 6.90

7. Ester Heinonen 6.67

8. Everiina Lång 6.20

P9 60m:

1. Juhani Tikka 10.21

2. Eevertti Svärd 11.13

3. Akseli Huttunen 11.75

4. Niilo Auvinen 11.88

4. Joona Tikka 11.88

T9 60m:

1. Lily Räty 9.68

2. Anni Ahtonen 10.50

3. Emilia Siponen 10.57

4. Aada Rytkönen 10.82

5. Alma Juntunen 11.05

6. Saana Jaaranen 11.97

P9 pituus:

1. Juhani Tikka 301

2. Eevertti Svärd 276

3. Niilo Auvinen 262

4. Joona Tikka 250

5. Akseli Huttunen 244

T9 pituus:

1. Lily Räty 327

2. Emilia Siponen 302

3. Anni Ahtonen 297

4. Alma Juntunen 282

5. Aada Rytkönen 278

6. Saana Jaaranen 249

P11 60m:

1. Juho Kamunen 10.28

T11 60m:

1. Pihla Jaaranen 9.68

2. Ella Ahtonen 9.78

3. Enni Pennanen 9.96

4. Silja Auvinen 10.06

5. Anna Siponen 10.65

6. Sanni Tuorilainen 11.03

7. Greta Koldits 11.06

8. Vilma Räisänen 12.75

P11 pituus:

1. Juho Kamunen 346

T11 pituus:

1. Ella Ahtonen 349

2. Enni Ahtonen 346

3. Anna Siponen 341

4. Pihla Jaaranen 334

5. Silja Auvinen 315

6. Sanni Tuorilainen 280

7. Vilma Räisänen 249

P13 60m:

1. Niilo Kouvalainen 8.28

T13 60m:

1. Emilia Jauhiainen 9.03

2. Iida Pennnen 9.58

P13 kuula 3kg:

1. Niilo Kouvalainen 10.64

T13 kuula 2.5kg:

1. Emilia Jauhiainen 12.06

2. Iida Pennanen 6.95

 

Seurakisat jatkuvat ke 16.6 klo 18 alkaen.