Tulokset 11.8.21

Kesän viimeiset seurakisat yleisurheiltiin aurinkoisessa +21C elokuun illassa. Seurakisan 6. osakilpailu keräsi ilahduttavasti yhteensä 48 kilpailijaa.

Tulokset:

T5 40m:

1. Anni Kemiläinen 11.41

2. Enni Knuutinen 13.24

3. Alina Huttunen 13.97

4. Vilma Siponen 30.40

P5 40m:

1. Antto Rytkönen 8.57

2. Aarne Huttunen 9.28

3. Oskari Nousiainen 11.18

4. Aapo Räty 11.78

5. Tatu Pennanen 12.19

6. Eemil Oguike 12.60

7. Johannes Nuutinen 13.00

8. Aatto Paukkonen 13.67

9. Elias Räty 14.69

10. Jooa Paukkonen 22.40

T5 turbokeihäs:

1. Anni Kemiläinen 2.76

2. Alina Huttunen 1.99

3. Enni Knuutinen 1.77

P5 turbokeihäs:

1. Aapo Räty 5.57

2. Aarne Huttunen 5.09

3. Antto Rytkönen 4.09

4. Johannes Nuutinen 2.22

5. Aatto Paukkonen 2.17

6. Elias Räty 2.08

7. Tatu Pennanen 1.97

8. Eemil Oguike 1.96

9. Jooa Paukkonen 1.41

T7 40m:

1. Oona Kumpulainen 7.68

2. Heli Huttunen 8.50

3. Iida Siponen 8.90

4. Selja Erholtz 9.68

5. Ester Heinonen 10.00

6. Everiina Lång 19.65

P7 40m:

1. Ville Väisänen 8.31

2. Miro Lonkila 8.59

3. Eero Nousiainen 9.35

4. Eemil Huttunen 9.40

T7 turbokeihäs:

1. Oona Kumpulainen 5.98

2. Heli Huttunen 5.85

3. Iida Siponen 5.82

4. Everiina Lång 4.98

5. Selja Erholtz 4.33

6. Ester Heinonen 4.03

P7 turbokeihäs:

1. Ville Väisänen 9.74

2. Miro Lonkila 5.65

3. Eemil Huttunen 4.34

T9 60m:

1. Lily Räty 10.06

2. Emilia Siponen 10.63

3. Miia Nousiainen 10.65

4. Aino Myllylä 11.05

5. Aada Rytkönen 11.07

6. Saana Jaaranen 12.20

P9 60m:

1. Elias Nuutinen 10.59

2. Lauri Lempinen 10.84

3. Juhani Tikka 10.97

4. Eetu Herranen 11.06

5. Aleksi Väisänen 11.65

6. Akseli Huttunen 11.66

T9 pituus:

1. Lily Räty 336

2. Emilia Siponen 318

3. Miia Nousiainen 287

4. Aino Myllylä 277

5. Aada Rytkönen 265

6. Saana Jaaranen 236

P9 pituus:

1. Eetu Herranen 308

2. Elias Nuutinen 289

3. Aleksi Väisänen 276

3. Juhani Tikka 276

5. Akseli Huttunen 256

T11 60m:

1. Inka Lempinen 8.60

2. Enni Pennanen 10.06

3. Pihla Jaaranen 10.22

4. Anna Siponen 10.56

5. Sofia Lohvansuu 10.59

6. Alisa Lohvansuu 10.87

P11 pituus:

1. Mikael Oguike 295

T11 pituus:

1. Inka Lempinen 363

2. Enni Pennanen 342

3. Anna Siponen 326

4. Alisa Lohvansuu 323

5. Pihla Jaaranen 318

6. Sofia Lohvansuu 284

P13 60m:

1. Niilo Kouvalainen 8.35

T13 60m:

1. Iida Pennanen 9.58

2. Anna Ritvanen 10.03

P13 pituus:

1. Niilo Kouvalainen 453

T13 pituus:

1. Iida Pennanen 382

P15 60m:

1. Arttu Ritvanen 8.59

T15 60m:

1. Jatta Hiltunen 8.93

P15 pituus:

1. Arttu Ritvanen 436

 

Isot kiitokset Tevellalle palkintojen sponsoroinnista!

Kiitoksia kaikille kesän aikana seurakisoihin osallistuneille junioreille, huoltajille ja toimitsijoille hyvin onnistuineista matalankynnyksen YU-kisoista!