Tulokset 30.6.21

Kesäkuun viimeiset seurakisat keräsivät ke 30.6 ennätykselliset 61 kilpailijaa Kuorevirran urheilukentälle.

Tulokset:

T5 100m:

1. Jenny Juutilainen 25.75

2. Jade Juutilainen 29.51

3. Julia Vinberg 41.50

4. Aava Ruotsalainen 42.03

5. Isla Remes 49.10

6. Anni Kemiläinen 49.35

7. Alina Huttunen 55.53

8. Vilma Siponen 1.26,53

P5 100m:

1. Antto Rytkönen 20.87

2. Ilmari Niskanen 23.54

3. Aarne Huttunen 24.75

4. Aatu Ruotsalainen 27.75

5. Oskari Nousiainen 30.69

6. Aapo Räty 32.59

7. Tatu Pennanen 33.35

8. Elias Remes 37.46

9. Elias Räty 44.22

10. Eemi Jauhiainen 1.53,75

T5 pallo:

1. Jenny Juutilainen 6.20

2. Jade Juutilainen 5.30

3. Anni Kemiläinen 5.00

4. Aava Ruotsalainen 4.70

5. Julia Vinberg 2.70

6. Isla Remes 1.90

7. Hilma Räisänen 1.65

8. Vilma Siponen 0.80

P5 pallo:

1. Aapo Räty 11.20

2. Antto Rytkönen 9.40

3. Aarne Huttunen 8.40

4. Ilmari Niskanen 7.00

5. Aatu Ruotsalainen 6.50

6. Oskari Nousiainen 4.90

7. Elias Remes 4.10

8. Elias Räty 3.70

9. Tatu Pennanen 3.10

10. Eemi Jauhiainen 0.55

T7 100m:

1. Oona Kumpulainen 19.25

2. Heli Huttunen 20.35

3. Miitta Huttunen 20.41

4. Alina Ruotsalainen 21.88

5. Iida Siponen 22.00

6. Roosa Tossavainen 25.07

7. Everiina Lång 26.03

8. Ester Heinonen 27.94

9. Selja Erholtz 29.16

P7 100m:

1. Ville Väisänen 19.88

2. Miro Lonkila 20.07

3. Eemil Huttunen 22.47

4. Aaro Niskanen 22.65

5. Lenni Pulkkinen 24.31

T7 pallo:

1. Oona Kumpulainen 11.80

2. Everiina Lång 10.80

3. Iida Siponen 9.90

4. Alina Ruotsalainen 8.40

5. Miitta Huttunen 7.70

6. Heli Huttunen 7.40

7. Ester Heinonen 5.80

8. Roosa Tossavainen 5.10

9. Selja Erholtz 4.60

P7 pallo:

1. Aaro Niskanen 13.40

2. Miro Lonkila 10.15

3. Ville Väisänen 9.80

4. Eemil Huttunen 9.70

5. Lenni Pulkkinen 5.70

6. Heikki Räisänen 3.50

T9 200m:

1. Lily Räty 35.59

2. Emilia Siponen 36.69

3. Aino Myllylä 37.60

4. Miia Nousiainen 38.19

5. Aada Rytkönen 39.60

6. Veera Niskanen 45.02

P9 200m:

1. Juhani Tikka 37.50

2. Eetu Herranen 38.13

3. Akseli Huttunen 39.96

4. Niilo Auvinen 40.88

5. Caspar Mäenpää 43.57

6. Aleksi Väisänen 43.81

7. Santtu Pulkkinen 43.97

8. Joona Tikka 49.25

T9 kuula 2kg:

1. Aino Myllylä 4.37

2. Emilia Siponen 4.29

3. Miia Nousiainen 3.82

4. Lily Räty 2.87

5. Veera Niskanen 2.64

6. Aada Rytkönen 1.97

P9 kuula 2kg:

1. Aleksi Väisänen 5.60

2. Akseli Huttunen 4.06

3. Niilo Auvinen 3.98

4. Joona Tikka 3.89

5. Eetu Herranen 3.80

6. Juhani Tikka 3.75

7. Caspar Mäenpää 2.83

8. Santtu Pulkkinen 2.78

T11 200m:

1. Pihla Jaaranen 34.78

2. Anna Siponen 34.88

3. Enni Pennanen 35.87

4. Silja Auvinen 37.15

5. Dianna Mäenpää 41.03

6. Martina Auvinen 42.78

7. Riina Jauhiainen 45.15

8. Vilma Räisänen 48.63

T11 kuula 2kg:

1. Riina Jauhiainen 6.81

2. Pihla Jaaranen 6.32

3. Martina Auvinen 5.90

4. Enni Pennanen 5.37

5. Silja Auvinen 5.24

6. Anna Siponen 4.66

7. Dianna Mäenpää 4.43

8. Vilma Räisänen 4.37

P13 300m:

1. Niilo Kouvalainen 44.67

T13 300m:

1. Laura Aho 47.15

2. Iida Pennanen 55.78

3. Anna Ritvanen 57.00

4. Adia Mäenpää 58.09

5. Elsa Virolainen 1.02,36

P13 pituus:

1. Niilo Kouvalainen 443

T13 pituus:

1. Laura Aho 459

2. Emilia Jauhiainen 448

3. Iida Pennanen 382

4. Adia Mäenpää 338

5. Elsa Virolainen 300   

 

Seurakisat jatkuvat ke 4.8 klo 18.